główny specjalista ds. wsparcia procesów IT

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy | Warszawa | www.jobs.pl |
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

poszukuje kandydatek i kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze

w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa

w Wydziale Rozwoju i Utrzymania

Biura Informatyki

Do kiedy musisz złożyć dokumenty: 16 maja 2024 r.

Zakres zadań:

Główne odpowiedzialności:

 •  opracowywanie i aktualizacja standardów i procedur w zakresie infrastruktury teleinformatycznej, platform sprzętowych oraz oprogramowania,
 •  udział w zakupie sprzętu informatycznego, uczestnictwo w komisjach przetargowych,
 •  tworzenie nowej i aktualizacja istniejącej dokumentacji i instrukcji systemów informatycznych podczas ich wdrażania i na etapie rozwoju dokumentacji projektowanych systemów IT,
 •  planowanie wdrożeń i organizowanie szkoleń dla systemów informatycznych oraz świadczenie usługi wsparcia dla pracowników urzędu w eksploatacji systemów informatycznych.

Charakterystyka pracy:

 •  analiza i modelowanie wymagań, procesów i wymagań biznesowych na potrzeby wdrażanych systemów IT. Udział w definiowaniu i planowaniu projektów IT,
 •  realizacja działań projektowych z wykorzystaniem popularnych metodyk i podejść w zarządzaniu projektami (np. PRINCE2 Agile),
 •  praca z narzędziami wspierającymi zarządzanie projektami (np. MS Project, JIRA, Hadrone),
 •  musisz znać zagadnienia potrzebne do realizacji zadań oraz akty prawne:
 •  ustawa o ustroju miasta stołecznego Warszawy,
 •  ustawa o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Warunki pracy:

Miejsce pracy: w pomieszczeniu biurowym na XIV piętrze w budynku przy pl. Bankowym 2. Budynek jest wyposażony w podjazd oraz system kontroli dostępu. Szerokość wejścia, ciągi komunikacyjne dostosowane są dla osób z niepełnosprawnościami. Drzwi windy maja szerokość 80cm. W budynku na każdym piętrze znajduje się toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Stanowisko pracy: przy komputerze, obsługą urządzeń biurowych, telefoniczną i bezpośrednią obsługą klienta. Praca związana będzie z przemieszczaniem się wewnątrz budynku oraz do innych lokalizacji urzędu.

Oferujemy
 •  umowę o pracę,
 •  dodatek stażowy (przysługuje po przepracowaniu 5 lat na podstawie umowy o pracę),
 •  rozwój zawodowy,
 •  trzynaste wynagrodzenie,
 •  dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych,
 •  szeroką ofertę świadczeń socjalnych dla Ciebie i Twojej rodziny,
 •  zapomogi i pożyczki na cele mieszkaniowe.

Niezbędne wymagania:

 •  obywatelstwo polskie,
 •  pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
 •  niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
 •  nieposzlakowana opinia,
 •  umiejętność obsługi komputera[1], w tym podstawowych programów do edycji dokumentów,
 •  wykształcenie wyższe I lub II stopnia,
 •  minimum 5-letni staż pracy,
 •  powyżej 2-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie IT,
 •  kompetencje: identyfikacja z urzędem, dążenie do rezultatów, komunikacja, sumienność, współpraca, obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego.

Dodatkowe wymagania:

 •  powyżej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie znajomości biblioteki dobrych praktyk ITIL, zasad ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, znajomość narzędzi projektowania i zarządzania bazami danych, metody zarządzania projektami informatycznymi, programowania,
 •  komunikatywna znajomość języka angielskiego.

W miesiącu poprzedzającym datę opublikowania ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych jest niższy niż 6%.[2]

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

 •  curriculum vitae (CV) z przebiegiem nauki i pracy zawodowej,
 •  list motywacyjny,
 •  kopia dokumentu potwierdzającego wymagane wykształcenie,
 •  kopie świadectw pracy, które dokumentują wymagany staż pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu, zawierające okres zatrudnienia, jeśli pozostajesz w stosunku pracy,
 •  kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność, jeśli zamierzasz skorzystać z uprawnienia do pierwszeństwa w zatrudnieniu[3],
 •  oświadczenie o:
 •  posiadanym obywatelstwie,
 •  pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
 •  nieskazaniu prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
 •  posiadaniu nieposzlakowanej opinii,
 •  wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb tej rekrutacji.

[!] Odznaczenie w elektronicznym formularzu oświadczeń jest równoznaczne z ich złożeniem.

Jak złożyć swoją ofertę

Dokumenty złóż przez system elektronicznej rekrutacji urzędu (system e-Rekrutacje): Warszawa | e-rekrutacje (um.warszawa.pl). Wypełnij formularz aplikacyjny dotyczący interesującej Cię oferty pracy i dołącz niezbędne dokumenty. Aplikację przez system e‑Rekrutacje możesz złożyć również w siedzibach Urzędu m.st. Warszawy, pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa; piętro 14, Punkt obsługi klienta oraz w siedzibach urzędów dzielnic m.st. Warszawy.

Dodatkowe informacje

W naszym urzędzie każdy ma równe szanse. Zachęcamy do składania aplikacji osoby z niepełnosprawnościami.

Opis dokumentów, które potwierdzają poszczególne wymagania znajdziesz na stronie: Warszawa | e-rekrutacje (um.warszawa.pl).

[1] Jeżeli samodzielnie złożysz skutecznie aplikację w systemie elektronicznej rekrutacji, uznamy, że spełniasz wymóg.

[2] W rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

[3] O którym mowa w art. 13a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych.