Specjalista ds. BHP

ManpowerGroup Sp. z o.o. | Ciechanów | www.jobs.pl |
Manpower (Agencja zatrudnienia nr 412) to globalna firma o ponad 70-letnim doświadczeniu, działająca w 82 krajach. Na polskim rynku jesteśmy od 2001 roku i obecnie posiadamy prawie 35 oddziałów w całym kraju. Naszym celem jest otwieranie przed kandydatami nowych możliwości, pomoc w znalezieniu pracy odpowiadającej ich kwalifikacjom i doświadczeniu.
Skontaktuj się z nami - to nic nie kosztuje, możesz za to zyskać profesjonalne doradztwo i wymarzoną pracę!

Miejsce pracy: Ciechanów (mazowieckie) | Numer ref. 11646/jobs.pl

Zadania:

 •  współpraca z organami zewnętrznymi (instytucje, urzędy, firmy zewnętrzne) w zakresie BHP, ppoż.
 •  sporządzanie oraz nadzór nad dokumentacją i raportami w zakresie BHP i ochrony przeciwpożarowej
 •  udział w opracowywaniu wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji ogólnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz w ustalaniu zadań osób kierujących pracownikami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy
 •  dokonywanie oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywaną pracą
 •  współtworzenie systemów zarządzania jakością z zakresu BHP
 •  inicjowanie i rozwijanie na terenie zakładu pracy różnych form popularyzacji problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii
 •  zgłaszanie wniosków dotyczących zachowania ergonomii na stanowiskach pracy,
 •  zgłaszanie wniosków dotyczących wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy w stosowanych oraz nowo wprowadzanych procesach produkcyjnyc
 •  doradztwo w zakresie stosowania przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy
 •  doradztwo w zakresie organizacji i metod pracy na stanowiskach pracy, na których występują czynniki niebezpieczne, szkodliwe dla zdrowia lub warunki uciążliwe, oraz doboru najwłaściwszych środków ochrony zbiorowej i indywidualnej
 •  przeprowadzanie i raportowanie audytów i kontroli warunków pracy oraz kontroli przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk pracy, na których są zatrudnione kobiety w ciąży lub karmiące dziecko piersią, młodociani, niepełnosprawni, pracownicy wykonujący pracę zmianową, w tym pracujący w nocy, oraz osoby fizyczne wykonujące pracę na innej podstawie niż stosunek pracy w zakładzie pracy lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę
 •  przeprowadzanie audytów i kontroli w zakresie ochrony przeciwpożarowej
 •  bieżące informowanie przełożonego o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń
 •  sporządzanie i przedstawianie pracodawcy rocznej analizy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zawierających propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy
 •  udział w opracowywaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu pracy oraz przedstawianie propozycji dotyczących uwzględnienia w tych planach rozwiązań techniczno-organizacyjnych zapewniających poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy
 •  udział w ocenie założeń i dokumentacji dotyczących modernizacji zakładu pracy albo jego części, a także nowych inwestycji, oraz zgłaszanie wniosków dotyczących uwzględnienia wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy w tych założeniach i dokumentacji
 •  udział w przekazywaniu do użytkowania nowo budowanych lub przebudowywanych obiektów budowlanych albo ich części, w których przewiduje się pomieszczenia pracy, urządzeń produkcyjnych oraz innych urządzeń mających wpływ na warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników
 •  udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz w opracowywaniu wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności tych wypadków oraz zachorowań na choroby zawodowe, a także kontrola realizacji tych wniosków
 •  prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów dotyczących wypadków przy pracy, stwierdzonych chorób zawodowych i podejrzeń o takie choroby, a także przechowywanie wyników badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy,
 •  współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi lub osobami, w szczególności w zakresie organizowania i zapewnienia odpowiedniego poziomu szkoleń w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zapewnienia właściwej adaptacji zawodowej nowo zatrudnionych pracowników

Od Kandydatów wymagamy:

 •  wykształcenia wyższego o specjalizacji BHP
 •  odpowiedniego doświadczenie zawodowe
 •  praktycznej znajomości języka angielskiego
 •  obsługi komputera (pakiet MS Office)
 •  pro aktywności i wysokiej motywacji
 •  odpowiedzialności
 •  postepowania zgodnie z przyjętymi w firmie procedurami, instrukcjami
 •  umiejętności pracy samodzielnej i zespołowej
 •  doskonałej organizacji pracy
 •  uczciwości w realizacji powierzonych zadań, rzetelności

Oferta:

 •  możliwość zdobycia doświadczenia i rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie,
 •  stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę bezpośrednio w firmie naszego Klienta
 •  pracę w profesjonalnym i doświadczonym zespole,
 •  wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności,
 •  podnoszenie kwalifikacji poprzez szkolenia merytoryczne,
 •  możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego i medycznego, PPK.