Główna Księgowa

Michael Page | Warszawa | 25 000 zł/rok | michaelpage.pl |
O naszym kliencie

Dla naszego Klienta, spółki z branży handlowej, poszukuje Kandydatów, którzy posiadają doświadczenie w prowadzeniu dużych spółek około 700 MLN PLN oraz posiadają ugruntowane doświadczenie na stanowisku Główny Księgowy / Head of Accounting.

Wybrana osoba dołączy do spółki z sektora OZE i będzie odpowiedzialna za ustawienie wszystkich procesów księgowych i przejęcie księgowości z biura rachunkowego.

Opis stanowiska
 •  Udział i nadzór w procesie przeniesienia zewnętrznych usług księgowych do struktur wewnętrznych
 •  Prowadzenie ksiąg rachunkowych Spółek zależnych oraz konsolidacja wyników
 •  Nadzór nad procesem kalkulacji podatków, w tym rozliczenia z Urzędem Skarbowym
 •  Nadzór nad wszystkimi procesami, w tym: dokumentacja cen transferowych, schematy MDR, strategia podatkowa
 •  Monitorowanie i wdrażanie zmian przepisów prawnych w zakresie podatków, w tym aktualizacja obowiązujących regulacji wewnętrznych
 •  Sporządzanie sprawozdań i raportów wymaganych przepisami prawa
 •  Współpraca z instytucjami zewnętrznymi m.in. biegły rewident, doradca podatkowy
 •  Odpowiedzialność za prowadzenie ksiąg rachunkowych
 •  Sporządzanie sprawozdań do GUS
 •  Naliczanie i odprowadzanie podatków: VAT, CIT, PIT oraz sporządzanie deklaracji podatkowych
 •  Tworzenie i aktualizacja zasad polityki rachunkowości
 •  Automatyzacja procesu księgowego poprzez administrowanie wybranym systemem księgowym
 •  Sporządzanie miesięcznych i rocznych sprawozdań finansowych
 •  Udzielanie porad i wsparcie Zarządu spółki w zakresie finansowym
 •  Raportowanie bezpośrednio do Dyrektora Finansowego.

Profil kandydata
 •  Doświadczenie zawodowe w samodzielnym prowadzeniu procesów księgowości min. 5 lat w firmie handlowej
 •  Biegłe zarządzanie stanem magazynowym w ujęciu księgowym
 •  Wykształcenie wyższe kierunkowe (Finanse, Rachunkowość, Ekonomia)
 •  Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości oraz zagadnień podatkowych (CIT, VAT)
 •  Doświadczenie z programami finansowo-księgowymi
 •  Rzetelność, skrupulatność, obowiązkowość
 •  Chęć dalszego rozwoju oraz prowadzenia dynamicznych projektów z zakresu automatyzacji, optymalizacji i standaryzacji procesów księgowych
 •  Dobra znajomość j. angielskiego min. B2
 •  Znajomość MSR
 •  Wysokich zdolności interpersonalnych i komunikacyjnych

Oferujemy
 •  Pozytywny wpływ Twojej pracy na środowisko poprzez wspieranie rozwoju branży energetyki odnawialnej
 •  Aktywny udział we wchodzeniu na nowe rynki i poszerzaniu zasięgu firmy w Europie i poza nią
 •  Samodzielne stanowisko mające realny wpływ na rozwój firmy
 •  Wynagrodzenie podstawowe powiększone o dodatkową premię uzależnioną od realizowanych celów
 •  Dużą samodzielność w działaniu oraz możliwość wdrażania zmian w obszarze swoich działań
 •  Dofinansowanie zajęć sportowych
 •  Prywatna opieka medyczna
 •  Ubezpieczenie na życie
 •  Premia roczna